Mapa

Zakliczyn

Zakliczyn to miasto i siedziba gminy Zakliczyn leży w powiecie tarnowskim w województwie małopolskim. Zakliczyn jest ciekawym miejscem wypoczynku urlopowego jak i weekendowego, ponieważ posiada liczne walory krajobrazowe, kulturowe i historyczne. Początki Zakliczyna sięgają bardzo odległych czasów. Niektórzy badacze tych terenów sądzą, że Zakliczyn można identyfikować z miejscowością Dunauiz, która wchodziła w skład dóbr tynieckich, a wymieniona była już w dokumentach z 1125 roku. Po bogatej historii miasteczka, pozostało do dziś wiele zabytków i miejsc, które warto zobaczyć.

Rynek w Zakliczynie


Rynek zakliczyński – jest drugim, co do wielkości rynkiem w województwie małopolskim wraz z odrestaurowanym Ratuszem, na którym od 600 lat, co środę odbywają się słynne jarmarki Zakliczyńskie.Pod wagą

Muzeum Grodzkie "Pod Wagą" – mieści się w jednym z charakterystycznych zakliczyńskich „domów podcieniowych” przy ulicy Mickiewicza, gdzie wraz z innymi ciekawymi architektonicznie domami z XIX i początku XX wieku tworzą zwartą zabudowę ulicy Mickiewicza.Parafia w Zakliczynie
Kościół parafialny p.w. Św. Idziego - parafia w Zakliczynie powstała z fundacji tynieckich benedyktynów być może już w XII w., pierwsza wzmianka o jej istnieniu pochodzi z 1326 r. Poprzedni kościół był obiektem drewnianym z murowaną kaplicą i zakrystią wzniesionymi w pierwszej połowie XVII wieku. Został zniszczony w wyniku pożaru w 1735 r. Obecny kościół zbudowano w latach 1739-68, z zachowaniem murowanych części dawnego kościoła.
Klasztor

Klasztor i Kościół Ojców Franciszkanów – w 1662 roku Zygmunt Tarło upamiętnił swe imię poprzez sprowadzenie do Zakliczyna pierwszego w Polsce zakonu franciszkanów. W odległości siedemset metrów od rynku ufundował klasztor Reformatów, budując im drewniany klasztor i rok później kościół.


Wzgórze Melsztyńskie - z ruinami średniowiecznego zamku Spytków.

Dwór Lusławicki – prywatna posiadłość Krzysztofa Pendereckiego.

Wieś Jamna - znana jako miejsce działań wojennych w czasie II Wojny Światowej położona na górze.

Rosulec - 530 m n.p.m. gdzie znajduje się świątynia Matki Boskiej Jamneńskiej, Dom św. Jacka, Bacówka Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu.

Zapraszamy do Naszych Pokoi - Tanio, Cicho, Wygodnie. Nie znajdziesz bardziej komfortowych miejsc noclegowych w Zakliczynie. Oferujemy wysoki standard w niezależnych od siebie pokojach. Agro w Zakliczynie to super wypoczynek i komfort przebywania z rodziną. Posiadamy dużo wolnej przestrzeni na wypoczynek i plac zabaw dla dzieci. Zawsze się znajdą wolne kwatery dla naszych gości. Agroturystyka w Zakliczynie to niezapomniane wakacje dla Ciebie i Twojej rodziny. Okolice Jamnej dostarczają dodatkowych wrażeń, kontaktu z przyrodą oraz naszą historią. Bliskość rzek, jeziora i lasów sprawiają że każdy znajdzie coś wedle swoich upodobań. Zakliczyn to przyjazna okolica dla każdego. Oferujemy wysoki standard za bardzo niską cenę. Jeśli wybierasz się do Zakliczyna to tylko do nas Maria i Tadeusz Krupscy zapraszają. Nocleg w Zakliczynie to tu znajdziesz odpowiednie miejsce na wypoczynek. Czyste i świeże powietrze jest naszą chlubą. Serdecznie zapraszamy na nasze Agro-wczasy. Niezależne pokoje są w pełni samowystarczalne - aneks kuchenny oraz łazienka z prysznicem. Serdecznie zapraszamy. Nocleg w Zakliczynie.